Dánia továbbra is hibátlan, Montenegró meglepetés győzelmével a saját kezébe vette a sorsát a továbbjutás szempontjából.

Újabb két mérkőzést rendeztek a Főnix Arénában a Férfi Kézilabda Európa-bajnokság ,,A” csoportjában. A nyitó találkozón az első körben a szlovénok ellen remekül játszó, ám ott végül vereséget szenvedő északmacedónok ezúttal esélyesként léptek pályára Montenegró ellen, akik viszont nagyon jól, egy 4-0-s rohammal kezdtek, az előnyt pedig egyetlen percre sem engedték ki a kezükből. A csoport legjobban várt mérkőzésén az első félidőben a szlovénok masszívan tapadtak a dánokra, és nem engedték elhúzni a 2021-es világbajnokot. A szünet után még nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak a skandinávok, ezt a tempót már nem tudták tartani délnyugati szomszédaink. A tizenegygólos dán győzelem után biztossá vált, hogy Landinék már a középdöntőben érezhetik magukat, míg a hétfői Montenegró-Szlovénia meccs győztese szintén továbbjut a csoportból. Izgalom maradt tehát a zárónapra is.

Eredmények:

A-csoport (Debrecen, Főnix Aréna)

2.forduló

Montenegró – Észak-Macedónia 28-24 (17-16)

Dánia-Szlovénia 34-23 (16-14)

Az állás: 1. Dánia 4 pont, 2. Montenegró 2 (49-54), 3. Szlovénia 2 (50-59), 4. Észak-Macedónia 0

Franciaország-Ukrajna 36-23 (17-11)

Az állás: 1. Franciaország 4 pont, 2. Szerbia 2 (51-46), 3. Horvátország 2 (45-47), 4. Ukrajna 0

E csoport (Pozsony):

Spanyolország-Svédország 32-28 (17-14)

Csehország – Bosznia-Hercegovina 27-19 (12-9)

Az állás: 1. Spanyolország 4 pont, 2. Svédország 2 (58-50), 3. Csehország 2 (53-47), 4. Bosznia-Hercegovina 0

F csoport (Kassa):

Orosz csapat-Norvégia 23-22 (14-12)

Szlovákia-Litvánia 31-26 (15-8)

Az állás: 1. Orosz csapat 4 pont, 2. Norvégia 2 (57-48), 3. Szlovákia 2 (56-61), 4. Litvánia 0

A középdöntőbe a csoportok első két helyezettje jut.