A Főnix Arénában véget értek a Férfi Kézilabda Európa-bajnokság ,,A” csoportjának küzdelmei.

A hétfői játéknap legnagyobb kérdése az volt, hogy a már biztos továbbjutó dánok mellett az egymással meccselő Szlovénia vagy Montenegró folytathatja -e tovább a kontinensviadalon. A születésnapos Blagotinsek vezetésével félidőben a szlovénok vezettek három góllal, de a szívósan küzdő montenegróiak öt perccel a vége előtt átvették a vezetést, melyet már nem is engedtek ki a kezükből, így meglepetésre, de teljesen megérdemelten jutottak tovább a budapesti középdöntőbe. A zárómérkőzésen Észak-Macedónia kezdett jobban, ám a 4-0-s vezetésük után nem volt sok okuk az örömre, hiszen a dánok magabiztos, tízgólos előnnyel zárva megőrizték százszázalékos mérlegüket.

Eredmények:

A-csoport (Debrecen, Főnix Aréna)

3.forduló

Szlovénia–Montenegró 32–33 (19–16)

Dánia–Észak-Macedónia 31–21 (15–11)

A végeredmény: 1. Dánia 6 pont, 2. Montenegró 4, 3. Szlovénia 2, 4. Észak-Macedónia 0

C csoport (Szeged):

Franciaország-Szerbia 29–25 (16–7)

Horvátország-Ukrajna 38–25 (18–13)

A végeredmény: 1. Franciaország 6 pont, 2. Horvátország 4, 3. Szerbia 2, 4. Ukrajna 0

E csoport (Pozsony):

Svédország-Csehország 27–27 (12–11)

Spanyolország – Bosznia-Hercegovina 28–24 (12–14)

A végeredmény: 1. Spanyolország 6 pont, 2. Svédország 3 (85-77), 3. Csehország 3 (80-74), 4. Bosznia-Hercegovina 0